Як проходить операція з ендопротезування?

Як проходить операція з ендопротезування тазостегнового суглоба? Як до неї підготуватися? Скільки триває весь процес? У короткому огляді спробуємо відповісти на ці питання.

Для початку необхідно підготуватися до операції. Для цього пацієнт проходить інструментальні та лабораторні дослідження. Виявляються показання і протипоказання для ендопротезування кульшового суглоба, визначається обсяг оперативного втручання.

Хворий поступає до спеціалізованого ортопедо-травматологічного стаціонару, де проводять такі операції. Напередодні операції пацієнт здає необхідний пакет аналізів:
– загальний аналіз крові,
– загальний аналіз сечі,
– біохімію крові, коагулограму і т.д.,
– проходить ЕКГ і додаткові обстеження
– при необхідності ЕхоКГ, УЗД, МРК, КТ
– проходить огляд у терапевта

Потім анестезіолог приймає рішення про вид знеболювання і проводить передопераційну підготовку (клізма, підготовка операційного поля). В день операції не можна їсти, пацієнт надходить в операційний блок натщесерце. Анестезіолог виконує спинно-мозкову або загальну анестезію.

Далі проходить безпосередньо оперативне втручання. Тривалість операції в стандартному випадку – плюс-мінус 90 хвилин. Після операції пацієнт надходить до відділення інтенсивної терапії, де пробуде до наступного дня під наглядом анестезіологів-реаніматологів.

Післяопераційний період
– У ранньому післяопераційному періоді в ортопедо-травматологічному стаціонарі пацієнт отримує інфузійну терапію, антикоагулянтную профілактику, системну антибіотикопрофілактику, фізіотерапевтичне лікування, ЛФК.
– З 2-го дня після операції пацієнт виконує лікувальну фізкультуру під керівництвом інструктора-реабілітолога, навчається ходити за допомогою милиць або ходунків (літні пацієнти) з дозованим навантаженням на оперовану ногу. Сучасний підхід до післяопераційного періоду включає ранню активізацію пацієнтів. Повноцінне навантаження на прооперовану ногу можливе тільки через 1,5-2 місяці після операції.
– Післяопераційні шви видаляють на 10-14 день після операції.
– Рентгенографія кульшового суглоба проводиться на другий день після операції і через 1,5-2 місяці після операції, коли пацієнт приїжджає на контроль.

В цілому, ендопротез кульшового суглоба схильний до зношування. Інтенсивні фізичні навантаження і зайва вага значно знижують термін служби протеза. При дотриманні режиму і рекомендацій лікаря штучний суглоб може прослужити достатньо довго (15-20 років).