Коли варто замислитися про операцію із заміни тазостегнового суглоба?

Консервативне лікування можливе на 1-2 стадії захворювання тазостегнового суглоба. При 3-4 стадії поглиблюються рентгенологічні ознаки захворювання. Суглобова щілина відсутня, виникає деформація головки стегнової кістки, з’являється остеосклероз. Навантажуються зони суглоба, наявні множинні оссіфікати і т.д. Біль в суглобі стає більш інтенсивною і може мати постійний характер, обмеження рухів і кульгавість наростають. При цій стадії консервативне лікування однозначно малоефективне. Остеоартроз на сьогоднішній день не має зворотного шляху, можливо тільки призупинити його розвиток.

Для будь-якої операції є свої показання. Також і для операції із заміни тазостегнового суглоба на штучний імплант. Якщо є різке звуження або повна відсутність суглобової щілини, порушення округлої форми головки стегнової кістки, кісти в голівці або в вертлюжної западині, наявність крайових оссіфікатів або невідповідність суглобових поверхонь, наслідки вродженого вивиху стегна – заміні бути.

Якщо ви були у лікаря ортопеда-травматолога, лікувалися консервативно і все одно обмеження рухів або кульгавість наростають, як при звичайному навантаженні, так і в стані спокою. Або вдень та вночі постійно приймєте знеболюючі препарати – тоді варто задуматися про операцію по заміні суглоба. Операція з заміні тазостегнового суглоба поможе повернутися до звичайного життя без болю і без обмежень рухів.