Реабілітація після операції

Почнемо з того, що до реабілітації можна віднести не тільки післяопераційний період, а й доопераційний. Адже психологічно пацієнт до подібного оперативного втручання може йти роками. Завдання хірурга ортопеда-травматолога – відповісти на всі питання пацієнта, розповісти про основи операції із заміни суглоба, пояснити на пальцях, показати на малюнках, фотографіях, рентгенограмах. Тобто, донести до пацієнта будь-яким способом, що операція із заміни суглоба на штучний – це серйозно і відповідально з обох сторін.

Після проведення операції пацієнт добу перебуває у відділенні інтенсивної терапії під наглядом анестезіологів-реаніматологів. Далі пацієнта забирають у відділення – в палату, де починається післяопераційна реабілітація. Завдання хірургічного відділення – в ранні терміни поставити пацієнта на ноги; навчити, як правильно вставати-лягати з ліжка, як правильно ходити на милицях. Лікар робить перев’язки і стежить за післяопераційною раною. У стандартних ситуаціях зазвичай на це йде близько одного тижня.

Після цього у пацієнта є вибір. Їхати додому і продовжувати реабілітацію під наглядом ортопеда-травматолога за місцем проживання. Або на кілька тижнів відправитися в відділення реабілітації. Тривалість використання милиць залежить від складності операції і її особливостей.

Якщо ми розглянемо ідеальні умови, то при цементному ендопротезуванні кульшового суглоба пацієнт ходить на милицях протягом 6-8 тижнів з навантаженням до 50% від звичайного. При безцементного ендопротезуванні пацієнт ходить на милицях 6-8 тижнів з допустимим навантаженням до 30%.

Термін ходьби на милицях обговорюється з лікарем і вказується в документах при виписці. Після його закінчення пацієнту рекомендовано зробити повторний, так званий, контрольний рентгенівський знімок. Далі можна поступово повертатися до звичайного життя, але не забувати про імплант і про те, що його не потрібно перевантажувати активним спортом і зайвою вагою. Бережіть себе!