Правобічний коксартроз 4-ї стадії


Коксартроз – запалення тазостегнового суглоба, при якому передчасно руйнується хрящова тканина, звужується суглобова щілина і зменшується рухливість кінцівки в зоні ураження.

Джерело: https://ru.wikipedia.org/wiki/Остеоартроз

 

Пацієнт: Леонід, 58 років

Діагноз: Правобічний коксартроз 4-й стадії з кистоподібною перебудовою головки стегнової кістки і даху кульшової западини, згинально-проводяча контрактура, комбіноване вкорочення правої нижньої кінцівки, виражений больовий синдром

Досить спортивний і ще цілком молодий чоловік, який став нашим пацієнтом, завжди вів активний спосіб життя. В молодості жодних проблем з опорно-руховим апаратом у нього не було.

Однак, останні 8 років Леоніда став турбувати сильний дискомфорт в області правого стегна і таза. Захворювання почалося з періодичного болю в правому тазостегновому суглобі і прогресувало далі, завдаючи все більше проблем і ускладнюючи життя. Протягом останнього року стан різко погіршився, біль почав носити постійний характер.

Стан суглоба погіршувався з кожним місяцем, знеболюючі препарати практично не допомагали. Потрібно було вживати активніші дії щодо застарілого коксартрозу і використовувати нову стратегію лікування.

Тому, в червні 2017 ми провели тотальне ендопротезування правого тазостегнового суглоба, використовуючи безцементний тип фіксації компонентів. За словами Леоніда, після операції він вперше “зітхнув вільно за останні 8 років”, став пересуватися без болю в суглобі і повернувся до повноцінного життя. Використання ендопротезів для лікування артрозу –прекрасна можливість для підтримки життєдіяльності суглоба. У підсумку, це можливість для пацієнтів вести нормальне життя, без болю і дискомфорту.