Cубкапітальний перелом шийки стегнової кістки


Перелом шийки стегна – стан, що виникає через порушення цілісності стегнової кістки в області шийки стегна. Є однією з частих травм у людей похилого віку, частіше жінок, в більшості випадків обумовлений остеопорозом.

Джерело: https://ru.wikipedia.org/wiki/Перелом_шейки_бедра

 

Пацієнт: Марія, 80 років

Діагноз: субкапітальний перелом шийки правої стегнової кістки

Багато хто знає, що тазостегновий суглоб – один з найбільших і “найвідповідальніших” суглобів в тілі. На нього припадає основне навантаження під час будь-якої фізичної активності. І саме цей суглоб найбільш схильний до зносу і травматичних ситуацій, які можуть бути критичні для повноцінного життя. На жаль, багато хто не знає, наскільки швидко потрібно реагувати в разі будь-яких проблем з тазостегновим суглобом. За звичкою переживають біль, сподіваючись “що саме пройде”.

На момент звернення до лікаря пацієнтка Марія перебувала в лежачому положенні близько 6 тижнів. В результаті отриманої побутової травми вона була обмежена в русі і переживала сильний біль в області таза. Рентген виявив субкапітальний перелом шийки правої стегнової кістки, тобто перелом поблизу переходу головки в шийку стегна. Необхідність ендопротезування в такому віці і з таким переломом практично не обговорюється. Адже зрощування кісток хірургічним шляхом не гарантує можливості ступати на кінцівку. 

Марія, незважаючи на поважний вік, живе одна, сама про себе дбає і веде достатньо активний спосіб життя. У неї двоє дітей, які їй допомагають. 

На щастя, медична допомога була надана нашій пацієнтці професійно і успішно.

Ми провели тотальне ендопротезування правого тазостегнового суглоба Марії протезом з цементним типом фіксації компонентів. В результаті, навіть в настільки зрілому віці, жінка знову веде активний соціальний спосіб життя, пишається своїм подоланням такою критичною ситуації. Її історія – ще одне підтвердження на користь заміни хворого суглоба на ендопротез у складних випадках.