Асептичний некроз головок стегнових кісток


Асептичний некроз головки стегнової кістки – це складне захворювання тазостегнового суглоба, при якому спостерігається омертвіння кісткової тканини голівки стегна, порушується кровопостачання і обмінні процеси в голівці тазостегнової кістки

Пацієнт: Костянтин, 54 роки

Діагноз: двосторонній асептичний некроз головок стегнових кісток 4 ф., Вторинний коксартроз 4-й стадії. Згинально-приводяча контрактура кульшових суглобів. Виражений больовий синдром

Вперше біль в лівому тазостегновому суглобі почав турбувати Костянтина 10 років потому. Через 5 років біль заявила про себе і в правому тазостегновому суглобі. Консервативними методами наш пацієнт не лікувався, болі мужньо терпів. Але больовий синдром посилився приблизно за 6 місяців до звернення до ортопеда. У ІТЗ НАМН України, у відділі «Захворювань суглобів у дорослих» Костянтин пройшов обстеження і оперативне лікування.

Був встановлений діагноз – двосторонній асептичний некроз головки стегнової кістки.

До речі, Костянтин – професійний фехтувальник, в плани якого входило тренувати майбутніх переможців, а не корчитися від болю. Професійна діяльність також вплинула на прийняття рішення про операцію з заміни суглобу.

У зв’язку з погіршенням стану суглоба, в жовтні 2017 ми провели тотальне ендопротезування лівого кульшового суглоба. У листопаді 2017 – встановили ендопротез з безцементним типом фіксації компонентів на правий тазостегновий суглоб. На сьогоднішній день Костянтин знаходиться у відмінній фізичній формі, займається в залі і має можливість тренувати майбутніх чемпіонів. Пам’ятайте, що надія є завжди!