Трансцервікальний перелом шийки стегнової кістки
Перелом шийки стегна – патологічний стан, що виникає в ході порушення анатомічної цілісності стегнової кістки в області шийки стегна. Є однією з частих травм у людей похилого віку, частіше жінок, в більшості випадків обумовлений остеопорозом.
Джерело: https://ru.wikipedia.org/wiki/Перелом_шейки_бедра
Пацієнт: Катерина, 86 років
Діагноз: трансцервікально перелом шийки лівої стегнової кістки зі зміщенням
Катерина отримала серйозний перелом шийки стегна за 10 днів до госпіталізації в клініку.
У власній квартирі пацієнтка невдало впала на лівий бік і зазнала сильний біль. Викликала швидку. Катерину доставили в травматологію міської лікарні, надали першу медичну допомогу, наклали деротаціонний чобіток і відпустили додому.
Після цього Катерина звернулася в ІТЗ НАМН України в клініку «Захворювань суглобів у дорослих» для обстеження і подальшого лікування. На клінічному розборі було вирішено виконати ендопротезування, щоб дати пацієнтці можливість практично повноцінно ходити і ступати на ногу. У подібних випадках можливий варіант остеосинтезу, тобто операції по скріпленню осколків кістки. Але для пацієнта віку 86-ти років є велика ймовірність незрощення перелому. І більш того, потенційна неможливість спиратися на ногу після хірургічного втручання.
Отже, eндопротезування в цьому випадку стало оптимальним рішенням. Оскільки дало можливість відразу ж навантажити оперовану кінцівку і сприяло більш швидкому відновленню. Пацієнтці зробили тотальне ендопротезування лівого кульшового суглоба з цементним типом фіксації компонентів. Як бачите, протезування навіть в такому віці стає досить частим явищем. Все більше число пацієнтів замінюють дисфункціональних суглоб на новий і благополучно живуть далі.