Ревматоїдний артрит і коксартроз


Ревматоїдний артрит це системне запальне захворювання сполучної тканини з переважним ураженням дрібних суглобів за типом ерозійно-деструктивного поліартриту неясної етіології із складним аутоімунним патогенезом.

Джерело: https://ru.wikipedia.org/wiki/Ревматоидный_артрит#Симптомы

 

Пацієнт: Катерина, 46 років

Діагноз: ревматоїдний артрит 2 ст., 3-тя фаза з ураженням кульшових і колінних суглобів. Правобічний диспластический коксартроз IV ст., Crowe II тип.

Біль почав непокоїти нашу пацієнтку близько 6 років тому, вона часто відчувала скутість в суглобах, загальну слабкість і швидку стомлюваність. Катерина вела рухливий і активний спосіб життя, займалася власним бізнесом, тому біль, крім фізичного дискомфорту, доставляв незручності в повсякденній праці. Після обстеження був встановлений діагноз “ревматоїдний артрит”.

Щороку Катерина проходила консервативне лікування у ревматологічному відділенні профільної лікарні. Пацієнтці ставало трохи краще, але значного поліпшення лікування не принесло. Сильний больовий синдром почав турбувати з весни 2017, тоді ж довелося почати користуватися милицями. Вона звернулася в ІТЗ НАМН України до відділу «Захворювань суглобів у дорослих» для повного обстеження і оперативного лікування. Крім артриту ддіагностували правобічний диспластичний коксартроз 4-го ступеня.

Тож, у вересні 2017 ми провели тотальне ендопротезування правого тазостегнового суглоба ендопротезом з безцементним типом фіксації, кераміка / кераміка. Зробили кісткову пластику даху вертлюжної западини. Після операції Катерина повернулася до нормального життя, без больових симптомів і в цілому відчула суттєве підвищення якості життя.