Вроджений вивих лівого стегна


Природжений вивих стегна або дисплазія кульшового суглоба – це вроджена особливість суглоба, яка може привести до підвивиху або вивиху головки стегнової кістки.

Джерело: https://ru.wikipedia.org/wiki/Дисплазия_тазобедренного_сустава

Пацієнт: Зінаїда, 52 роки

Діагноз: вроджений вивих лівого стегна, Crowe IV тип, неоартроз, вкорочення лівої нижньої кінцівки на 6 см

Зінаїда хворіла з дитинства. Це захворювання було сімейним – у мами і брата пацієнтки теж двосторонній вроджений вивих стегна. У віці 6 років батькам запропонували зробити операцію на лівому тазостегновому суглобі, але вони відмовилися. Зі шкільних років Зінаїду турбували дискомфортні відчуття в лівому тазостегновому суглобі. Вона скаржилася на біль при навантаженні, тяжкість при ходьбі, кульгувала. На жаль, стан поступово погіршувався. З 40 років жінка почала лікуватися консервативно. Протягом 5 років, кілька разів на рік приймала в стаціонарі НПЗП, судинні препарати, робила ЛФК, масаж, фізіопроцедури. На якийсь час больові симптоми були переможені. З 45-и років Зінаїда приймала хондропротектори. Потім їй робили ін’єкції в лівий тазостегновий суглоб (3 ін’єкції протягом 1-3 днів).

Однак, всі ці методи не мали належного постійного ефекту. Пацієнтка звернулася до нас в момент, коли біль став постійним і нестерпним, і крім того, посилювався при навантаженні і рухах. Недивно, бо вроджений вивих стегна створював нестійкість в суглобі, обмежував активні рухи. Вранці і під час ходьби з’являлося відчуття скутості і блокування в суглобі.

У зв’язку з тим, що ситуація погіршувалася, в березні 2017 року ми запропонували Зінаїді оперативне втручання, часто необхідне при дисплазії стегна. На таз і ліве стегно наклали АВФ (апарат зовнішньої фіксації), щоб опустити головку стегнової кістки до рівня анатомічної вертлюжної западини. Протягом 2-х тижнів голівка стегнової кістки була зведена до рівня западини. Після зняття АВФ лівий тазостегновий суглоб було ендопротезовано безцементним типом фіксації.

В результаті, операція дозволила пацієнтці на довгі роки, вважай десятиліття, позбутися від болю і кульгавості. Зінаїда нарешті змогла робити повноцінні руху тазостегновим суглобом і почала жити повноцінно.