Aнкілозуючий спондиліт периферичної форми


Анкілозуючий спондилоартрит або хвороба Бехтерева – хронічне системне захворювання суглобів у крижово-клубових зчленуваннях, суглобах хребта і паравертебральних м’яких тканинах.

Джерело: https://ru.wikipedia.org/wiki/Болезнь_Бехтерева

 

Пацієнт: Тимофій, 36 років

Діагноз: анкілозуючийспондиліт периферичної форми 3-й стадії з переважним ураженням кульшових і колінних суглобів, вторинний протрузіонний коксартроз IV ступеню

 

За словами Тимофія, хвороба почалася в 1996 році після травми правого колінного суглоба. У нього діагностували синовіт, який лікували медикаментозно. Неодноразово виконували пункції колінного суглоба, але безрезультатно. Лікуючий лікар запропонував Тимофію зробити відкриту сіновектомію правого колінного суглоба, після якої він навіть займався спортом. Але незважаючи на операцію, істотних поліпшень не було.

 

У 1999 році пацієнта почав хвилювати лівий колінний суглоб з подібною симптоматикою. Тимофій знову лікувався консервативними методами без встановлення діагнозу системного захворювання. Тому значного ефекту консервативне лікування не принесло. У Тимофія з’явилася скутість в тазостегнових суглобах, у хребті, плечових, ліктьових і кистьових 

суглобах.

 

У 2006 році хворому було нарешті поставлено діагноз – анкілозуючий спондиліт або хвороба Бехтерева. Це, перш за все, аутоімунне захворювання, яке необхідно лікувати системно. З тих пір Тимофій почав отримувати лікування за основним захворюванням. Але 5 років тому його став турбувати сильний біль в правому тазостегновому суглобі, а згодом і в лівому тазостегновому суглобі. Тимофій звернувся в ІТЗ НАМН України до відділу «Захворювань суглобів у дорослих» для обстеження і вибору подальшої тактики лікування.

 

У квітні 2019 Тимофій дав згоду на тотальне ендопротезування правого тазостегнового суглоба. Ми встановили ендопротез з безцементним типом фіксації і виконали кісткову пластику дна вертлюжної западини. Станом на сьогодні, пацієнт пройшов курс реабілітаційного лікування і готується до ендопротезування лівого кульшового суглоба.